Kedves Edzésnaplóm!

BELÉPÉS A DIGITÁLIS EDZÉSNAPLÓDBA!

csepel kajak kenu edzesnaplo

Miért fontos edzésnaplót vezetni?

1. Megbízható krónikás!

A legfontosabb tulajdonsága, hogy évekkel ezelőtti edzéseket is vissza tudsz keresni és össze tudod hasonlítani, melyik edzésen hány kilométert eveztél, futottál…stb. Mennyi volt az átlag pulzusod és hogy milyen érzéssel teljesítetted az edzést! 

2. Éld át újra! Ebből tanulsz és fejlődsz.

Azzal, hogy edzés után leírod körülményeket, újra lejátszod magadban az eseményeket és szakaszokra bontva láthatod, ha esetleg valamit másképp csináltál, mint szoktál és ezzel jobb, esetleg gyengébb edzést sikerült teljesíteni. Ez minden sportoló számára hasznos!

Ha úgy érzed, egy edzés, verseny nem sikerült úgy, ahogy szeretted volna, akkor a legjobb, ha leírod az edzésnaplódba, mi volt a probléma, miért nem sikerült. Ugyanez igaz, amikor egy jól sikerült edzést dokumentálsz. Megerősíted a sikert és igyekszel hasonlót produkálni legközelebb.

3. A motiváló edzéstárs

Az edzésnapló vezetése nagyszerű módja annak, hogy fenntartsuk a lelkesedést, a motivációt, sőt, akár az önbizalmunkat is erősítheti. Ha üres maradnak a napok,a kkor megszólal a lelkiismeret.   

Kezdhetjük? Nincs még jelszavad? Írj nekem: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Edzésnaplók a múltból

1972 - Kivonatok id. Ladunga Károly edzésnaplójából

Az edzésnapló egy megbízható krónikás, amit visszanézve, láthatjuk, hogy szombaton két edzés is volt. A szombat délutáni edzésen (197. március 25.) eltörött a kenulapát, de másnap vasárnap is volt edzés. Nem is kevés, 26 km iramevezés.

001

Április 7-én péntekre, már 450 evezett km felett volt a csapat. Nem is csoda, hiszen csak aznap 2x16 km eveztek, és aznap még egy úszó edzésük is volt! Az edző (Dávid Géza), pedig rendszeresen ellenőrizte az edzésnapló vezetését. Aláírása és tanácsai a lap alján olvashatóak.

002Az év végére 2725 km gyűlt össze és december elsejével megkezdődtek a téli alapozó edzések. 

004

1961 - Kivonatok Dr. Jólesz József a "kajak dokiedzésnaplójából

Dr. Jólesz József a "kajak doki" szintén megosztott velünk egy részletet az edzésnaplójából 1961-ből. Ekkor még csak 16 éves volt. Bár a módszerek és az edzésnapló sokat fejlődött, az edzések bizony hasonlóak voltak a maiakhoz. Például 2000 m időre. Ideje: 12 perc 13 mp. (akkor még portya kajakban). A kajak dokiról még itt is olvashattok:

Időutazás a Kajak dokival

Masters versenyzők

Jolesz doki edzesnaplo2

Jolesz doki edzesnaplo1