Csepeli Kajak Kenu Egyesület kajak edzés

Miért válasszam a kajakozást vagy a kenuzást?

A kajak-kenu hazánk egyik legnépszerűbb sportága. Az alapjai könnyen elsajátíthatók, így a hozzánk érkezőknek gyorsan sikerélményekben lehet részük. A kajakozás vagy kenuzás ráadásul a koordinációs- és kondicionális képességeket egyaránt jól fejleszti, melyek segítségével a gyerekek és a felnőttek terhelhetősége is megnövekszik. Valljuk be, ez a suliban és a munkahelyen sem jön rosszul. Mindezek mellett a kajak-kenusok közössége olyan, mint egy nagy család. Szinte minden edzésen elcsattan néhány poén, amelyek segítségével a legnagyobb akadályok is eltörpülnek. A természet nyugtató hatása pedig már csak hab a tortán. A sport kedvező élettani hatásairól nem is beszélve, amiről itt olvashatunk. 

 

Csepeli Kajak Kenu Egyesület kajak kenu edzés

Mire van szükségem, hogy nekikezdhessek?

A vízitelepen különös figyelmet fordítunk a biztonságra. Mivel mély vízben evezünk, feltétlenül szükséges a biztos úszástudás. Ennek a meglétét egy vízjártassági igazolással tudod nekünk bizonyítani. Az említett papír megszerzéséhez nem kell mást tenned, mint elmenni egy általad kiválasztott uszodába, és az úszómester előtt leúszni 200 métert az általad választott úszásnemben. Amennyiben ez megvan, már a kezedben is tarthatod a szükséges igazolás, és roboghatsz is életed első kajakos vagy kenus edzésére.

Csepeli Kajak Kenu Egyesület kajak kenu edzés

Első ránézésre számos eszközre van szükség a kajakozáshoz és a kenuzáshoz. Mégis miket kell pontosan beszerezni?

Egyesületünk a kajakozáshoz és kenuzáshoz szükséges összes eszközt biztosítja a hozzánk látogatóknak. A hajót, a lapátot és a mentőmellényt mi adjuk, neked csak az edzéshez szükséges ruházatot és magadat kell hoznod.

Csepeli Kajak Kenu Egyesület kajak kenu edzés

Nem rejt túl sok veszélyt a Duna egy kisebb gyermek számára?

A gyerekeknek már az első alkalomkor megtanítjuk, hogy a víztől nem kell félni, de tisztelni kell azt. Ezen felül nagy hangsúlyt fektetünk a biztonságra. A kicsik kezdetben úgynevezett minikajakokban tanulják meg a sportág alapjait és csak 13 éves korukban ülnek át a keskenyebb versenyhajókba. Az első edzések alkalmával kiemelt szerepet kap, hogy a gyerekek stabilan tudjanak beülni a kajakba, és biztos legyen a lapátforgatásuk. Csak akkor visszük ki őket a nyílt vízre, mikor sekély vízben már megvan a stabilitásuk, de ekkor is végig mellettük haladunk motorcsónakkal. A Ráckevei-Duna nyugodt vize megfelelő az alapok elsajátításához.

Csepeli Kajak Kenu Egyesület kajak edzés

Milyen ruhára lesz szükségem?

  • bokát jól tartó futócipő
  • évszakhoz illő, könnyen száradó testhezálló ruházat a kajakozáshoz/kenuzáshoz (póló, rövidnadrág, aláöltözet)
  • szintén évszakhoz illő ruházat a szárazföldi edzésekhez
  • papucs
  • törölköző
  • az esetleges borulások miatt a gyermekek esetében mindig szükség van egy váltóruházatra is
Csepeli Kajak Kenu Egyesület kajak kenu edzés

Belevágnék! Mikor kezdhetem?

Edzéseink szombaton 9 órakor, hétköznaponként pedig 16 órakor kezdődnek. Az edzések formája mindig igazodik az aktuális évszakhoz. Megfelelő időjárás esetén vizes tréningeket tartunk, melyeket futással, erősítő-, és ügyességi feladatokkal és játékokkal egészítünk ki. Télen futással, erősítéssel és úszással növeljük az állóképességet, míg a kajakozást és kenuzást tanmedencében gyakoroljuk. Ugyan bármelyik nap jöhetsz, a rendszeresség kialakítása és a fejlődés érdekében javasoljuk, hogy hetente legalább háromszor látogass el hozzánk. Bár elsőre ez soknak tűnhet, de hidd el, ha megismered a közösséget és átéled a kajakozás vagy kenuzás élményét, alig várod majd a következő alkalmat!

Csepeli Kajak Kenu Egyesület kajak kenu edzés

Bajnok leszek!

A Csepeli Kajak-Kenu Egyesületnél elsődleges célunk, hogy minél több gyermekkel megismertessük a kajakozást és kenuzást, és örök élményt adjunk a hozzánk látogatóknak. Ezen túl elkötelezettek vagyunk az utánpótlásnevelésben és amennyiben valaki szeretne magasabb fokozatra kapcsolni, nagy szaktudású edzőink segítségével biztosítjuk neki a versenyekre való felkészülést is. Ha kedvet kaptál a kajakozáshoz vagy a kenuzáshoz, szeretnél egy szuper csapat tagja lenni és a bajnokok nyomdokaiba lépni, akkor itt a helyed! 

Csepeli Kajak Kenu Egyesület kajak kenu edzés

Mi fán terem a kajakozás?

Az alábbi videóban megismerkedhetsz a sportág rövid történetével, a kajakozás alapjaival és legfőbb szabályaival. A kajak és kenu, egy keskeny hajótesttel rendelkező, emberi erővel hajtott hajó. A kajaknak hagyományosan zárt fedélzete (deck) és egy vagy több beülője van, a kenu nyitott. A kajakban minden beülőben egy kajakos evez egy kéttollú lapáttal. A kenuban általában térdelnek és egy ember csak az egyik oldalon evez, egytollú lapáttal. A kajak szó a grönlandi qajaq szóból ered, jelentése azonos a magyarral. Kajakot először eszkimó vadászok használtak Északkelet-Ázsia, Észak-Amerika és Grönland sarkkör közeli vidékein.

Jelentkezem

A kajakozás technikája - kezdő szint

A kajakozás technikája - haladó

Mint minden sportnak, a kajakozásnak is megvan a maga technikája. Ám ahogy nincs két ember, úgy nincs két egyforma technika sem és a különböző alkati különbségek miatt mindenki másképp tudja az erejét kifejteni. Az alábbi videó általánosságban, ugyanakkor részletesen mutatja be a helyes mozgás kialakításának főbb szempontjait kezdve az alapoktól, a technikai kritériumok részletes bemutatásán és annak helyes oktatásán át, egészen a csapathajós mozgásig.

Üzenet küldés a Csepeli Kajak Kenu Egyesületnek

Szóljál hozzá!