2022.02.13 Csepeli Hírmondó - A legjobbak közt maratoni kenuzásban: Szkárosi Laura

Még mindössze 17 éves Szkárosi Laura, a Csepeli Kajak-Kenu Egyesület versenyzője, de máris komoly eredményt ért el nemzetközi színvonalon: a Romániában tavaly szeptemberben megrendezett korosztályos világbajnokságon ötödik helyen végzett a 11,8 kilométeres maratoni kenuzásban. Az egy esztendővel fiatalabb húga, Szabina szintén ígéretes tehetség: az országos bajnokságon harmadik lett a páros kenu 500 méteren. Egymást motiválják az edzéseken, és mindketten szívesen töltik idejüket a csepeli Duna-parton, noha Angyalföldön laknak.

273931081 4907549029302390 7086228708670459286 n

Laura öt évvel ezelőtt kezdett el kenuzni. Előtte úszott, röplabdázott, de ezek a sportágak nem nyerték el a tetszését. Ahogy az lenni szokott, véletlenül ismerkedett meg a kenuzással, s rögtön megszerette. „Eleinte nem volt egyszerű dolgom, mert a kortársaim jobbak voltak. Fejlődni akartam, igyekeztem. Egy év múlva válogatott lettem, de akkor még nem a maratoni távon, hanem 500 méteren, mivel a diákolimpián második lettem. A hosszabb távra még nem volt elég erőm, és annak megvan a külön technikája, fel kellett építeni a versenyt” – mondja Laura, aki ezt követően másfél évig sérült volt. Két évvel ezelőtt került a csepeli egyesületbe szülei tanácsára, mert fejlődését itt látták biztosabbnak.
Az országos bajnokságon tavaly augusztusban 5000 méteren negyedik lett, majd egy hétre rá rendezték meg a világbajnokság válogatóját, ahol a 11,8 kilométeres maratoni távon második helyen ért célba. Így szerzett jogot az ifjúsági világbajnokságon való részvételre, ahol ötödik lett. Hetente hat edzése van délutánonként. Iskolai tanulmányait a Berzeviczy Gergely Közgazdasági Technikumban folytatja jó eredménnyel. „Leginkább a számvitel, pénzügy, marketing érdekel, szeretnék majd továbbtanulni” – meséli.

Edzője, Galambos Dániel így értékeli tanítványát: „Amikor Laura még nem a Csepelben versenyzett, láttam rajta, hogy nagyon jó a hozzáállása. Örültem neki, amikor átjött hozzánk. Csiszoltuk a technikáját, egyre jobb lett. Egyelőre minden távon versenyez, még nem döntötte el, hogy maratonista lesz. Az alapozás időszakában, márciusban és áprilisban minden nap hosszabb távokat tesz meg: a Kis-Dunán Dunavarsányig oda-vissza 24 kilométert, Dunaharasztiig 11 kilométert evez. Emellett erőnléti edzések, futás szerepel a programban. A felkészülésben jelenleg kis lemaradásban van, mert kovid betegségen esett át. Májusban azonban már ott lesz az országos bajnokságon.”