Ilyenek voltunk főoldal

1968 - 1988 Kajakosok és Kenusok sífutó lécen - Krályki - Reményi Péter (Römi) emlékei

Régen télen, nem voltak „melegvizes edzőtáborok”. Utazni is csak a keleti (szocialista) blokk országaiba lehetett, amire a sport kínálta a legtöbb lehetőséget. 1968-tól, majd 20 éven keresztül az egyik legkedveltebb téli edzőtábor - a legjobb Csepeli kajakos-kenus és evezős sportolóknak - az egykori Csehszlovákiában, Besztercebányától nem messze található Králikyben volt. A szállás egy házikóban, a falutól kb 30-45 perc sétára volt fent a hegyen. A helyi adottság egyértelműen a sífutás volt. Így adódott, hogy sportolóink igen jó síelők lettek az évek múlásával.  

Eleinte sután botladoztunk, az akkor még fából készült léceinken, amiből egy idő után szép számmal volt már a csepeli kajaktelep raktárjában. Megmásztuk a közeli hegygerinceket és csúcsokat, eltúráztunk Skalkába (közkedvelt sífutó hely) és vissza, de volt olyan is, aki lefutott Besztercebányára és vissza. Fociztunk a derékig érő hóban és próbára tettük a bátorságunk a ház mellett található lesiklópályán sífutóléceinkkel. Mivel a lécek vékonyabbak, hosszabbak (gyorsabbak), mint a lesikló lécek, valamint a bokát sem rögzítik, így persze hatalmas perecelés lett mindig a vége. Majszoltuk a DELI csokit és viccből összekötöttük sporttársunk sífutócipőjének vizes cipőfűzőjét, ami reggelre úgy összefeszült, hogy néha csak az olló segített. Egy idő után a fa léceket műanyag lécekre cseréltük és a klasszikus sífutóstílust is a korcsolyázó technika vette át. Feledhetetlen emlékekkel tértünk haza, és néhányunk a mai napig is gyakran választja a sífutást téli kikapcsolódásnak.                        

A képen középen Péhl József, az egyesület akkori elnöke. Römi jobbra lent.  

csepel kajak kenu romi 8

 

csepel kajak kenu romi 3

csepel kajak kenu romi 5

Römi, Hajik Laci 

csepel kajak kenu romi 2

Gabec (Martinkó Gábor) és Römi

csepel kajak kenu romi 4

Gabec, Römi, Jonny, Kiss Gyuri 

csepel kajak kenu romi 6

csepel kajak kenu romi 7

kajak kenu csepel szucs karcsi 11

csepel kajak kenu romi 1

Jonny és Kiss Gyuri története

Králikyn voltunk sítáborban a Csepellel. Ilyenkor Nándibácsi főzött ránk. 20- 30 emberre nem kis feladat volt a főzés mellett megteríteni, mosogatni, takarítani. Ezért minden nap volt közülünk 3 ember, aki segített ezekben a feladatokban. Azért, hogy ezt kicsit jobb kedvvel csináljuk a nap végén mindig kapott a napos csapat egy kis jutalmat (egy - egy gyümölcsöt, csokit vagy befőttet).

Én Gyurival és Pöcökkel voltam. Az esti mosogatást csináltuk Gyurival amikor Nándibácsi odaadta a jutalmunkat. Ez egy üveg barackbefőtt volt. Pöcök azonnal elkezdte elosztani a barackszemeket. 10 db volt. Felajánlotta, hogy mivel hárman vagyunk, Ő szívesen megeszik 4 szemet és akkor a Gyurival mi nem veszünk össze, jut 3-3 szem. Gyuri mosolyogva bólintott. Én is megvontam a vállam.

Kis idő múlva a barátunk szólt, hogy Ő nem 4 szemet hanem 5 szemet evett meg. Így ismét fent állt a probléma az elosztással, mert kettőnknek öt szem maradt. Szerencsére Pöcök megint felajánlotta, hogy Ő önként magától segít és megeszik még egy szem barackot így jut 2 -2 szem nekünk, nehogy összevesszünk Gyurival. Nos, hát így jártunk.

Ilyenek voltunk főoldal