A Csepeli Kajak-Kenu Egyesület Hírei

2022.10.11 Könyv jelent meg Kolonics Györgyről

Koló, egy kenus legendája címmel könyv jelent meg a 2008-as pekingi játékok előtt 36 éves korában tragikus körülmények között elhunyt Kolonics György olimpiai és világbajnok kenusról, aki egyesületünk sportolója volt. A Koló, egy kenus legendája című könyv abból az alkalomból született meg, hogy Kolonics György idén lett volna 50 éves.

2022.08.06-07 Gyermek, Kölyök Magyar Bajnokság, Kolonics György emlékverseny, Szeged

A hétvégén a kissebbeknek rendezték a Gyermek, Kölyök Magyar Bajnokságot, ahol szintén szép eredményeket sikerült összelapátolnia az U10-14-es korosztálynak. Drámából és megoldandó feladatból itt sem volt hiány, volt itt utolsó pillanatban esélyesként való lebetegedés, frissen összetérdelt majd ezüstérmes PC4-es és persze kaptunk szerencsétlen előfutam sorsolásokat is, amiből esélyes egyes és páros egységünk is esett ki. Összességében azonban szép eredményekkel, nagyszerű teljesítményekkel zártuk a két napot. Szép volt kicsik, büszkék vagyunk rátok, legyetek ti is azok magatokra.

PC4 U12 Vegyes 500m
2.hely 🥈Fodor Zsófia/Fürdős Enikő/Győre Lotti (Merkapt)/Kaltenecker Ákos (UTE)

C1 Férfi U14 1000m
3.hely 🥉 Ferencz Máté

C2 Női U13-14 2000m
3.hely 🥉Kirs Alma/Tarácsky Laura (MTK), 5.hely Bita Boglárka/Höffler Antónia (UTE)

K4 Mix U13-14 1000m
3.hely🥉 Kleizer Dorottya/Királyi Lara/Kovács Milán/Golács Dániel

2022.07.28-07.31 Serdülő, Ifjúsági, U23-as Magyar Bajnokság

lőző hét csütörtöktől vasárnapig rendezték Szegeden az Serdülő, Ifi, U23 Magyar Bajnokságot, ahol nagyon szépmeredmények születtek. Versenyzőink büszkék lehetnek magukra, az edzők pedig csapataikra.
Több meghatározó pillanat is volt a futamok során, például a kölyök kenus fiúk nagy küzdelemben lettek másodikak a serdülők között, vagy Szkárosi Laura, aki Viktor Lucával(KKNKA) kiegészülve, akik egész éves vállsérüléssel küzdve lettek másodikak 1000m-en és 5000m-en párosban, Gáti Viktória serdülőként indult C1 Ifi 200m-en ahol végül a döntőig verekedte magát és 8.helyezést szerzett, sajnos egy pályaelhagyással elvesztettünk egy ezüst érmet C4 Vegyes Ifi 500m-en, de ugyan az előfutamból kiestek, mégis tisztességgel helyt állt a csupa lányokból álló C4-ünk, ahol 1 kivétellel minden lány kölyök versenyzőként állt rajthoz a csupa fiúkból álló serdülő mezőnyben.
295953776 517501896814925 5806465969846123768 n

C4 Férfi Ifi 1000m
🥇1.hely Vaspál Zsombor/Sztipánkovics Tódor/Molnár Dániel/Győrfi Benedek
C2 Női Ifi 1000m
🥈2.hely Szkárosi Laura/Viktor Luca (KKNKA)
C2 Női Ifi 5000m
🥈2.hely Szkárosi Laura/Viktor Luca(KKNKA)
C4 Férfi U15-16 1000m
🥈2.hely Ferencz Máté/Vida Zsombor/Fodor Benedek/Pánovics Kornél, 9.hely Bereczki Dániel (KKNKA)/Lantos Milán/Budai Barnabás/Szentesi Máté Koppány (KKNKA)
C2 Férfi Ifi 5000m
🥉3.hely Molnár Dániel/Sztipánkovics Tódor
C4 Férfi Ifi 500m
🥉3.hely Vaspál Zsombor/Sztipánkovics Tódor/Molnár Dániel/Győrfi Benedek

2022.07.16-17 Budapest Bajnokság, Újpesti-öböl

A hétvégén rendezték a Budapest Bajnokság, Balatoni Kamill emlékversenyt az Újpesti öbölben, Budapesten. Szép számmal szereztek versenyzőink érmeket, olyannyira, hogy az éremtáblázat 3.helyén végeztünk a két napos verseny végére.

EREDMÉNYEK  KÉPEK

295287763 512716643960117 3666939090132920667 n

2022.07.24 - Úton Szeged felé! Interjú id. Ladunga Károllyal

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség videója id. Ladunga Károly, Csepeli masters sportolónkról. Aki járt már kajak-kenu versenyen alighanem tudja kiről van szó! Ő az, aki a parton az utolsó pár száz méteren egy különleges dobszólóval igyekszik erőt adni kajakosnak és kenusnak egyaránt! Dobjával bejárta szinte az egész világot, több olimpián és világversenyen is ott volt a csapat mellett és a "recept" is működött. Vasvári Lili még a szolnoki ifi Eb válogatón találkozott Ladunga Károllyal, és beszélgettek erről a különleges szólóról, a hangszerről, korábbi meghatározó verseny-élményeiről, de természetesen a közelgő korosztályos világbajnokságról is, amelyre mint kiderül külön csapatot szervez a fiatalok támogatására!